Atatürk Üniversitesi Mezunlarına Kampanyalı Özel Fiyat

Atatürk Üniversitesi Mezunlarına Kampanyalı Özel Fiyat

 

İris Akademi Türkiye genelinde İSG eğitimleri kapsamında sektörün ihtiyacı olan İş Güvenliği Uzmanlığı, İşyeri Hekimliği ve Diğer Sağlık Personeli (İşyeri Hemşireliği) kapsamında kalifiye eleman yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu hedef ile Atatürk Üniversitesi mezunlarına özel bir kampanya yapılmaktadır.

Atatürk Üniversitesi ne ait mezuniyet belgesi ile kayıt yaptıran tüm adaylarımız bu kampanyadan faydalanabilirler. Son 120 kişilik kalan kontenjanımızda yer alabilmek ve 3 Aralık İSG Sınavı na girebilmek için ön kayıt bırakabilir, telefon ile ulaşabilir ya da mail atabilirsiniz.

İş güvenliği uzmanlığı programlarına katılmak isteyen adaylar; tüm mühendisler,tüm mimarlık fakültesi ve teknik öğretmen fakültelerden mezunlar ayrıca fen veya fen-edebiyat fakültelerinin fizik, kimya ve biyoloji bölümleri veya iş sağlığı ve güvenliği programı mezunları, İş Güvenliği uzmanlığı yetki belgesi alan kurumlarımıza aşağıdaki belgeler ile başvuru yapabilirler;
 • Başvuru yapılan eğitim kurumuna hitaben yazılan ve adayın hangi iş güvenliği uzmanlığı eğitim programına katılacağını belirten ve T.C. kimlik numarası ile iletişim bilgilerini içeren başvuru yazısı
 • Adayın mühendis, mimar veya teknik eleman olduğunu gösteren diploma veya mezuniyet belgesi
 • (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitim programına katılacaklar için (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi ve bu belgeyle en az dört yıl fiilen görev yaptığını gösteren belge.
 • (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitim programına katılacaklar için (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi ve bu belgeyle en az üç yıl fiilen
  görev yaptığını gösteren belge.
 • İş güvenliği uzmanlığı yenileme eğitimine katılacaklar için geçerli mevcut belge. 

İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi ve Sınavlar

 • Bakanlıkça belirlenecek eğitim programları teorik ve uygulamalı olmak üzere iki bölümden oluşur. Eğitim süreleri, teorik kısmı 180 saatten, uygulama kısmı 40 saatten ve toplamda 220 saatten az olamaz. Teorik eğitimin en fazla yarısı uzaktan eğitim ile verilebilir. Uygulamalı eğitimler, iş güvenliği uzmanı bulunan bir işyerinde yapılır.
 • İş güvenliği uzmanları, belgelerini aldıkları tarihten itibaren beş yıllık aralıklarla eğitim kurumları tarafından düzenlenecek yenileme eğitimine katılmak zorundadırlar. Bu eğitimin süresi otuz saatten az olamaz.

Sınavlar

 • Eğitim programlarını tamamlayan adayların sınavları Bakanlıkça yapılır veya yaptırılır.
 • Girdiği ilk sınavda başarılı olamayan aday 3 yıl İçerisinde takip eden sınavlardan birine daha katılabilir. Ancak iki sınavda da başarılı olamayanlar yeniden eğitim programına katılmak zorundadırlar.
 • Sınavlarda 100 puan üzerinden en az 70 puan alan adaylar başarılı sayılır, itirazlar sınavı düzenleyen kurum tarafından sonuçlandırılır.

Tüm Atatürk Üniversitesi mezunlarına duyurulur.

 

İris Akademi Ön Kayıt

Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Formu Doldurun, HEMEN ARAYALIM

Formu doldurduğunuzda; Şartlarımızı, Veri Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmiş olursunuz.

Canlı Destek Hattı
Eğitim Temsilcimiz ile Görüşün
Merhaba.
İris Akademi Eğitim Kurumları'na hoşgeldiniz.
Size nasıl yardımcı olabilirim?