Uzaktan Eğitim ile İşyeri Hekimliği Fırsatını Kaçırmayın !!!

2021  Tarihinde Düzenlenecek İş Sağlığı ve Güvenliği sınavlarına İRİS AKADEMİ güvencesiyle

Türkiye’nin her yerinden uzaktan eğitime katılma fırsatı;

 

İRİS Akademi, kaliteli ve sürekli eğitimler düzenlemek amacıyla yılların tecrübesi ve bilgisine sahip yenilikçi, tecrübeli eğiticiler tarafından, daha iyiyi hedefleyerek kursiyerlerimize artı değer katmak, kendi alanlarında önder olmalarını ve sahada başarılı olmalarını sağlamak amacıyla 2013 yılında kurulmuş bir eğitim kurumdur.

İRİS Akademi, emekli baş iş müfettişleri ve alanlarında uzman tecrübeli eğiticilerden oluşan eğitim kadrosuyla uygulama ağırlıklı İş Güvenliği Uzmanlığı, İşyeri Hekimliği ve Diğer Sağlık Personeli eğitimlerini sürdürmektedir.

İŞYERİ HEKİMİ GÖREVLERİ, 

İş sağlığı ve güvenliği konusunda görevlendirilen ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belgesi ve sertifikası bulunan doktorlara, İşyeri Hekimi adı verilmektedir.

İş yerlerinde ki çalışma ortamlarının sağlık açısından denetlenmesi, çalışanların sağlıkları ile ilgili gözlemlerin yapılması, risk değerlendirme görevlerin de aktif rol alınması, rutin çalışan sağlığı kontrollerinin yapılması işyeri hekimlerinin en önemli görevleri arasında yer almaktadır.

Günümüzde önemli bir kavram olarak ön plana çıkan İş Sağlığı ve Güvenliğinin ayrılmaz bir parçası olarak görev yürütürler.

İşyeri Hekiminin görevi, çalışma hayatında yer alan bireylerin hem ruhsal hem de fiziksel sağlıklarının sağlanması ve iş yeri çalışma koşullarının buna göre hazırlanmasını sağlamaktır. İş sağlığını ve güvenliğini engelleyen tehditler de İşyeri Hekimleri tarafından belirlenir ve ortadan kaldırılır. İşyeri Hekimi, sadece sağlık hizmetlerini vermekle yükümlüdür.

EĞİTİME KİMLER KATILABİLİR?

İşyeri Hekimi eğitimi, hekimlerin iş yerlerinde iş güvenliği ve sağlığı konusunda hizmet vermesini sağlamaktadır. Bu eğitim teorik ve pratik olmak üzere iki bölüme ayrılmıştır Eğitimin teorik kısmı 90 saat (Ofline Eğitim), Örgün Eğitim  (Covid 19 salgını durumundan Örgün eğitim kısmı geçici süreliğine 90 saat  Uzaktan(senkron) olacaktır.

Sabah: 09:00-15:00-Akşam: 15:00-21 saatleri arasındadır. 

Staj ( Uygulamalı Eğitim) 40 saattir. Uygulamalı eğitimler iş yeri hekimi bulunan iş yerlerinde yapılmaktadır.

İşyeri Hekimi eğitim programının amacı, iş yerlerinde hekimlik hizmeti sunmak isteyen doktorlara, mesleki becerilerini geliştirme ve bu alanda uygulayabilme imkanı sunmaktır.

Türkiye’de ki tıp fakültesi mezunları ya da yurt dışında tıp okumuş ve YÖK’ten denkliğini almış (diploması Sağlık Bakanlığınca onaylı) tıp fakültesi mezunları bu kursu alarak işyeri hekimi olabilir.

EĞİTİMİM İÇERİĞİ NEDİR?

Ön kayıt başvuru formu; 

https://irisakademi.com.tr/kayit/

Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Formu Doldurun, HEMEN ARAYALIM

Formu doldurduğunuzda; Şartlarımızı, Veri Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmiş olursunuz.

Canlı Destek Hattı
Eğitim Temsilcimiz ile Görüşün
Merhaba.
İris Akademi Eğitim Kurumları'na hoşgeldiniz.
Size nasıl yardımcı olabilirim?