Şubat Ayı Bilançosu: 126 İşçi Hayatını Kaybetti

Şubat Ayı Bilançosu: 126 İşçi Hayatını Kaybetti

 

2017 yılının şubat ayı verilerine göre 126 işçi hayatını kaybetti. Ülkemizde işçi ölümlerinin önüne geçilme noktası yapılan tüm çalışmara rağmen gerek görevlendirilen personel ihmali gerekse ilgili önlemlerin alınmaması sonucu 2017 şubat ayında iş kazası sonucu hayatını kaybeden işçi sayısı 126. Hayatını kaybedenlerin 120 si erkek, 6 sı kadın, 5 göçmen ve 2 si de çocuk.

 

Şubat ayında iş cinayetlerinin işkollarına göre dağılımı şöyle:

İnşaat, Yol işkolunda 32 işçi; Taşımacılık işkolunda 20 işçi; Tarım, Orman işkolunda 13 işçi; Ticaret, Büro işkolunda 10 işçi; Belediye, Genel İşler işkolunda 10 işçi; Metal işkolunda 8 işçi; Savunma, Güvenlik işkolunda 7 işçi; Madencilik işkolunda 5 işçi; Sağlık, Sosyal Hizmetler işkolunda 5 işçi; Gıda, Şeker işkolunda 4 işçi; Petro-Kimya, Lastik işkolunda 3 işçi; Tekstil, Deri işkolunda 2 işçi; Enerji işkolunda 2 işçi; Gemi, Tersane işkolunda 2 işçi; Konaklama, Eğlence işkolunda 2 işçi ve çalıştığı işkolunu belirleyemediğimiz 1 işçi yaşamını yitirdi.

 

Şubat ayında il il ölüm sayıları şöyle:

15 ölüm İstanbul da; 9 ölüm İzmir de; 8 ölüm Bursa’da; 6’şar ölüm Ankara ve Kocaeli’de; 5’er ölüm Aydın ve Şanlıurfa da; 4 er ölüm Adana, Antalya, Konya, Mersin ve Samsun’da; 3’er ölüm Burdur, Hatay ve Iğdır da; 2’şer ölüm Ağrı, Amasya, Artvin, Balıkesir, Bolu, Denizli, Gaziantep, Karaman, Ordu, Uşak ve Cezayir’de; 1 ölüm ise Batman, Çorum, Elazığ, Eskişehir, Gümüşhane, Kayseri, Kırıkkale, Kilis, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Muğla, Rize, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Van, Yalova ve Zonguldak ta yaşandı.

 

Son olarak geçtiğimiz sene toplam 1970 işçi ölümünün yaşanmış olması ülkemizde iş güvenliği konusunun önemine işaret etmektedir. Her sene benzer bir tablo ile karşılaşmamak için iş güvenliği konusuna geren alakanın gösterilmesi hem eğitim kurumları hem de uzman vasfıyla çalışan personelin yanında işerenlere de çokça sorumluluk düşmektedir.

Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Formu Doldurun, HEMEN ARAYALIM

Formu doldurduğunuzda; Şartlarımızı, Veri Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmiş olursunuz.

Canlı Destek Hattı
Eğitim Temsilcimiz ile Görüşün
Merhaba.
İris Akademi Eğitim Kurumları'na hoşgeldiniz.
Size nasıl yardımcı olabilirim?