İşyeri Tehlike Sınıfları Güncellendi

İşyeri Tehlike Sınıfları Güncellendi

İşyeri tehlike sınıfları güncellendi, NACE koduna bağlı olarak firmaların tehlike sınıfları farklılık göstermektedir. Bu kod ile firmalar;

  • Çok Tehlikeli
  • Tehlikeli
  • Az Tehlikeli

olmak üzere 3 sınıfa ayrılmaktadır. Firmanın tehlike sınıfına bağlı olarak firmada bulundurulması gereken iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli sayısında farklılıklar olmaktadır.

24 Şubat 2016 tarihli ve 29634 sayılı resmi gazete ile firmaların tehlike sınıfları güncellenmiştir. Resmi gazete metnine bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

NACE Kodu Nedir ?

Avrupa Topluluğunda Ekonomik Faaliyetlerin İstatistiki Sınıflaması (NACE); Avrupa‘da ekonomik faaliyetlerle ilgili istatistiklerin üretilmesi ve yayılması amacına yönelik bir başvuru kaynağıdır. NACE kodlamasında faaliyet konularına göre işyerlerine/işletmelere altı haneli bir kod verilmektedir. Ülkemizde birçok alanda yürütülen Avrupa Birliğine uyum çalışmaları kapsamında, NACE kodu uygulaması da kullanılmaya başlanmıştır. Örneğin Maliye Bakanlığına bağlı Gelir İdaresi Başkanlığı bir süredir NACE kodlarını kullanmaktadır.

Tüm Ekonomik Faaliyetlerin Uluslararası Standart Sanayi Sınıflaması (ISIC) ile ilişkisinden dolayı NACE, ekonomik faaliyetlere ilişkin istatistiki verileri dünya düzeyinde karşılaştırma açısından çok önemli bir araçtır.

Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Formu Doldurun, HEMEN ARAYALIM

Formu doldurduğunuzda; Şartlarımızı, Veri Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmiş olursunuz.

Canlı Destek Hattı
Eğitim Temsilcimiz ile Görüşün
Merhaba.
İris Akademi Eğitim Kurumları'na hoşgeldiniz.
Size nasıl yardımcı olabilirim?