İşyeri Hemşireliği Başvuru Şartları? | 2022

İşyeri Hemşireliği Başvuru Şartları? | 2022

Merhabalar, bugün siz değerli okuyucularımız için İşyeri Hemşireliği (Diğer Sağlık Personeli) Başvuru Şartları? Sorusunu ele aldıkBu konu kapsamında İşyeri Hemşireliği Nedir? Ve İşyeri Hemşireliği Eğitimi konularına da yazımızda yer verdik.

İşyeri Hemşireliği Nedir?

İş sağlığı ve güvenliği konusu iş hayatının artık vazgeçilmez bir unsuru haline gelmiştir. Bu çerçevede yeni bir istihdam alanı oluşmuştur. İşyeri Hemşireliği de yeni bir meslek dalı olarak gün geçtikçe değerini artırmaktadır.

İşyeri Hemşireliği Başvuru Şartları? Başlıklı bu yazımızda ilk olarak İşyeri Hemşireliği Nedir? Sorusunu yanıtlamak doğru olacaktır.

İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmeliği nde İşyeri Hemşireliği nin tanımı yapılmaktadır.

Buna göre İşyeri Hemşireliği:

İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde görevlendirilmek üzere Bakanlıkça belgelendirilmiş hemşire, sağlık memuru, acil tıp teknisyeni ve çevre sağlığı teknisyeni diplomasına sahip olan kişiler ile Bakanlıkça verilen İşyeri Hemşireliği Belgesine sahip kişilerdir.

İşyeri Hemşireliği Başvuru Şartları?

İşyeri Hemşireliği Başvuru Şartları ndan en önemlisi kişilerin belirli meslek gruplarında bulunması hususudur. İşyeri Hemşireliği Başvuru yapabilecek meslek grupları şöyledir:

  • Sağlık Memuru (Lise Mezuniyeti)
  • Acil Tıp Teknisyeni
  • Hemşire
  • Çevre Sağlık Teknisyeni (Lise Mezuniyeti)

4 meslek grubundan birine ait olan kişiler İRİS AKADEMİ™ eğitim kurumundan İşyeri Hemşireliği Eğitimi ne başvuru da bulunabilir.

Eğitimini tamamlayan kişiler ÖSYM tarafından düzenlenen Diğer Sağlık Personeli Sınavı nı en az 60 puan alarak başarılı bir şekilde geçmelidir.

Sınav sonun İşyeri Hemşireliği Sertifikası na sahip olan kişiler İşyeri Hemşireleri için oluşturulan iş Başvuru larında bulanabilir.

İşyeri Hemşireliği Eğitimi

İşyeri Hemşireliği Eğitimi (Diğer Sağlık Personeli Eğitimi) İRİS AKADEMİ™ eğitim kurumu tarafından verilmektedir.

İşyeri Hemşireliği Eğitimi toplam 90 saatten oluşmaktadır. Bu eğitim; 45 saat asenkron ve 45 saat senkrondan oluşmaktadır.

15 günden oluşan Diğer Sağlık Personeli Eğitimi ni tamamlayan kişiler eğitim sonunda ÖSYM tarafından oluşturulan İşyeri Hemşireliği Sınavı na girmeye hak kazanırlar.

Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Formu Doldurun, HEMEN ARAYALIM

Formu doldurduğunuzda; Şartlarımızı, Veri Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmiş olursunuz.

Canlı Destek Hattı
Eğitim Temsilcimiz ile Görüşün
Merhaba.
İris Akademi Eğitim Kurumları'na hoşgeldiniz.
Size nasıl yardımcı olabilirim?