İşyeri Hekimliği, İşyeri Hemşireliği, İş güvenliği Uzmanlığı Eğitimleri

Aralık 2014 tarihinde değişen yönetmelik ile işyeri hemşireliği (diğer sağlık personeli) eğitimleri zorunlu hale gelmiş bulunmakta. Bu tarihten önce işyeri hemşiresi hizmetinde bulunmak isteyenler diplomalarını bakanlık tarafından tastık ederek sisteme geçici işyeri hemşiresi (diğer sağlık personeli) olarak atamaları yapılmaktaydı. Yönetmelik değişikliği ile bundan sonra diğer sağlık personelleri İŞYERİ HEKİMLİĞİ (İH) VEYA İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI VE İŞYERİ HEKİMLİĞİ (İGU-İH) olarak birlikte yetki almış eğitim kurumları tarafında verilecek eğitim ile işyeri hemşireliği yetkisi alacaktır.

Sadece İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI (İGU) olarak bakanlıktan yetki alan eğitim kurumları İşyeri hemşireliği (diğer sağlık personeli) eğitimlerini vermeye yetkili değillerdir.

İşyeri hemşireliği (diğer sağlık personeli) eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlamayan ya da eğitime katılmayan diğer sağlık personeli sadece diğer sağlık personeli diploması ile İşyeri hemşireliği (diğer sağlık personeli) olarak çalışamayacaktır.

İşyeri hemşireliği (diğer sağlık personeli) eğitimleri ocak ayında başlanması planlanmaktadır. 90 saat olan (diğer sağlık personeli) işyeri hemşireliği eğitiminin müfredatı bakanlık tarafından yayınlanması bekleniyor.

İris akademi olarak 12 ilde 13 şube ile tüm şubelerimiz İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI VE İŞYERİ HEKİMLİĞİ (İGU-İH) olarak yetkilendirilmiş olup İşyeri hemşireliği (diğer sağlık personeli) eğitimlerini verebilecek yetkidedir.

İris akademi şubeleri: (ANKARA , İSTANBUL , İZMİR , BURSA , ADANA , SAMSUN , DİYARBAKIR , KAHRAMANMARAŞ , MALAYA , ANTALYA , KONYA , MERSİN) için tıklayınız.

 

 

Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Formu Doldurun, HEMEN ARAYALIM

Formu doldurduğunuzda; Şartlarımızı, Veri Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmiş olursunuz.

Canlı Destek Hattı
Eğitim Temsilcimiz ile Görüşün
Merhaba.
İris Akademi Eğitim Kurumları'na hoşgeldiniz.
Size nasıl yardımcı olabilirim?