2023 iSG Sınavını Kazandım, Ne Yapmalıyım?

2023 isg sınavını kazandım ne yapmalıyım

2023 İSG Sınavını Kazandım, Ne Yapmalıyım?

 

İSG Sınavı ndan başarılı olan her adayın merak ettiği soruların başında 2023 İSG Sınavını Kazandım, Ne Yapmalıyım? Konusu gelmektedir. Bizde 2023 İSG Sınavını Kazandım, Ne Yapmalıyım? Başlıklı bu yazımızı ele alarak sizler için yol haritası oluşturduk.

2023 İSG Sınavını Kazanalar Belgelerini Nasıl Alacak?

ÖSYM kurumu tarafından gerçekleştirilen 2023 İSG/1 Sınavı nda geçerli not olan her Aday ilk önce İSG Katip yazılımının yenilenmesi sebebi ile sertifika işlemleri için belirlenen aşamaları yaparak İSG Belgeleri ne sahip olabilirler.

2023 İSG/1 Sınavı ndan başarılı olan adaylar takip etmesi gereken tüm adımların detaylarını inceledikten sonra başvuru yapmaları sürecin sağlıklı ilerlemesini sağlayacaktır.

İsterseniz şimdi İSG Katip üzerinden yapılması gereken işlemleri birlikte inceleyelim.

2023 İSG Sınavını Kazanalar Belgelerini Nasıl Alacak:

 • Kişiler ilk adım olarak arama motoruna İSG Katip yazarak uygulamayı açmalıdır.

2022 İSG Sınavını Kazandım, Ne Yapmalıyım?

 • Ekrana gelen İSG Katip sisteminde adaylar E Devlet bilgilerini kullanarak kişiler giriş yapmalıdır.

2022 İSG Sınavını Kazandım, Ne Yapmalıyım?

 

 • İSG Katip sistemine giriş yapan adaylar “SÜREÇ YÖNETİMİ” sekmesine tıklamalıdır.

2022 İSG Sınavını Kazandım, Ne Yapmalıyım?

 

 • Açılan “SÜREÇ YÖNETİMİ” penceresinde yer alan “SERTİFİKA BAŞVURULARI” kısmını seçmelidir.

isg sınavını kazandım ne yapmalıyım

 

 • Kişiler “SERTİFİKA BAŞVURULARI” bölümünden “YENİ” butonunu tıklamalıdır.

2022 İSG Sınavını Kazandım, Ne Yapmalıyım?

 

 • Açılan ekranda “SÜREÇ SEÇİMİ” menüsü bulunmaktadır. Kişiler “SÜREÇ SEÇİMİ” bölümünden Sertifika Başvurusunu seçmelidir.

isg sınavını kazandım ne yapmalıyım

 • “SÜREÇ SEÇİMİ” kısmından ilgili sertifikayı seçen kişiler ‘BAŞLAT’ butonuna tıklayarak Sertifika Başvuru Sürecini başlatabilir.

isg sınavını kazandım ne yapmalıyım

 

İSG Sertifika Ücreti Nasıl Yatırılır?

 

İSG Katip sistemi üzerinde gerekli işlemleri tamamlayan kişilerin yapması gereken en önemli adımdan bir tanesi İSG Sertifika Ücreti ni yatırmaktır.

Ziraat Bankası;

İnternet bankacılığı, mobil şube ve ATM’lerinden aşağıda yer alan aşamaları izleyerek 2023 İSG Belge Ücretini yatırabilirsiniz.

 1. Ödemeler
 2. Diğer Ödemeler
 3. Diğer Kurumlar
 4. ÇŞGB İSGGM Belge Ücretleri
 5. TC Kimlik No
 6. Ödeme İşlemi

NOT: Yukarıda adımları tamamlayamayanlar ya da internet bankacılığını kullanmayanalar Ziraat Bankası şubelerinden T.C kimlik numaralarını ve ödeme yapacakları belge türünü belirterek İSG Sertifika Ücreti Yatırma İşlemleri ni gerçekleştirebilirler.

İSG Sertifika Ücreti Yatırdıktan Sonra Yapılması Gerekenler

 

İSG/1 Sınavı nı kazandıktan sonra yukarıda açıklanan yol takip edilerek Sertifika Ücreti Yatırma işlemi ni gerçekleştirdik.  Peki sonrasında ne yapmamız gerek?

İSG Belge Ücreti bankaya yatırıldıktan sonra bir sonraki iş günü sizin sertifika ücreti ödeme bilgisi İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne gönderilmiş olacaktır. Ödeme bilgisi gönderilen adayları belge tanımlama işlemleri İSG Katip üzerinden gerçekleşecektir.

NOT: İSG Sertifikası durumunuzu isgkatip.csgbc.gov.tr adresinden kontrol edebilirsiniz.

İSG Sertifikası Durumu Nasıl Kontrol Edilir?

 

İSG/1 Sınavı nı kazandıktan sonra Sertifika Ücreti nin ödeme işleminin ardından birkaç işlem daha kalıyor. Şimdi bunları inceleyeceğiz. İSG-Katip üzerinden adınızda kayıt yapılan belgenizi kontrollerini sağlamak için aşağıda belirtilen yol haritasını takip edeceğiz:

 1. csgbc.gov.tr adresi üzerinden E Devlet şifresi veya diğer belirtilen seçenekler ile İSG Katip sistemine giriş yapıyoruz.
 2. Site de bulunan “Kayıtlı Kullanıcı Girişi” sekmesi seçilir.
 3. Eğer adınıza ait sertifikanız sisteme giriş yapılmışsa “Sertifikalar” sekmesini seçerek belgenize ait numaranızı ve belge tarihinizi görebilirsiniz.

NOT: İSG Sertifikası düzenlenmiş adaylarda biriyseniz artık çalışacağınız işyerleri ile belge türlerine göre anlaşmaya varıp sözleşme yapabilirsiniz.

NOT: İSG Sertifikası şahsınıza basılı olarak gönderilmemektedir. Ancak size ait olan sertifikanızı bilgisayarınıza indirip bir çıktısını almanızda mümkündür.

İSG Sertifikası Basılı Olarak Nasıl Alınır?

Belgelerini İSG Katip’ten basılı olarak almak istiyorsanız öncelikler şu adımları gerçekleştirmeliyiz:

 1. İSG Katip sistemine “Kayıtlı Kullanıcı Girişi” seçeneği işaretlenerek giriş yapılır.
 2. Sertifikalar” sekmesinde bulunan “Meslek Güncelle” seçeneğinden meslek girişi yapılır. (Bu aşamada meslek bilginizi seçerken çok dikkati olmalısınız çünkü bu işlemi geri almanız mümkün değildir. Oldu ki hatalı bilgi girdiniz; hatalı bilgiyi düzeltmek için İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü ile iletişime geçmeniz sizin için yeterli olacaktır.)
 3. Sertifikalar” seçeneğinden belgenizin e-imza durumunu kontrol etmelisiniz. E-İmza durumunun “imzalandı” olarak değiş değişmediğini takip etmelisiniz.
 4. E-İmza durumu “İmzalandı” olarak değişen adaylar “E-İmzalı Sertifika İndir” seçeneği tıklayarak “Arka Plan” ve “Sertifika”yı ayrı ayrı indirebilecek ve belgesinin çıktısını alabileceklerdir.

 

 

Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Formu Doldurun, HEMEN ARAYALIM

Formu doldurduğunuzda; Şartlarımızı, Veri Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmiş olursunuz.

Canlı Destek Hattı
Eğitim Temsilcimiz ile Görüşün
Merhaba.
İris Akademi Eğitim Kurumları'na hoşgeldiniz.
Size nasıl yardımcı olabilirim?