İSG Kurs Ücretleri | 2023

isg kurs ücretleri 2023
isg kurs ücretleri 2023

İSG Kurs Ücretleri konusunu merak eden birçok kişi var. Bu yüzden bu yazımızda İSG Kurs Ücretleri konusunun yanı sıra İSG Eğitim Programlarına Başvuru Nasıl Yapılır? ve İSG Eğitim Süresi Ne Kadar? başlıklarını işleyeceğiz.

İSG Eğitim Programlarına Başvuru Nasıl Yapılır?

İSG eğitim programına nasıl başvuru yapılacağı ile ilgili ayrıntılı bilgi İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik bünyesinde yer almaktadır. Buna göre:

  • Başvuru yapılan İSG Eğitim Kurumu na hitaben yazılan, adayın hangi eğitim programına katılmak istediğini belirten ve T.C. kimlik numarası ile iletişim bilgilerini içeren ıslak imzalı başvuru metni,
  • Adayın katılmak istediği eğitim programına uygun alanda lisans eğitimi aldığını gösteren diploma ya da geçici mezuniyet belgesi,
  • A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitim programına katılacaklar için B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi ve bu belgeyle en az 4 yıl fiilen görev yaptığını gösteren belgeler,
  • B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitim programına katılacaklar için C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi ve bu belgeyle en az 3 yıl fiilen görev yaptığını gösteren belgeler,
  • Adayların eğitim programına katılabilmesi için, ilgili eğitim programının başlangıç tarihinden önce lisans eğitimini tamamlamış ve bu eğitime ilişkin mezuniyet diploması alabilecek yeterliliğe sahip olmaları gerekmektedir.
  • Bu duruma ilişkin gerekli inceleme, adayın başvuru yaptığı eğitim kurumu tarafından yapılır.
  • Birinci fıkrada belirtilen belgelerin aslı ile birlikte örneğinin getirilmesi halinde eğitim kurumları tarafından onayı yapılır. Başvuru sırasında gerçeğe aykırı belge veya beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları reddedilir. Bu durumun sonradan tespiti halinde eğitim, sınav ve belgeleri geçersiz olarak sayılır.
  • Bu yönetmelikte belirtilen çalışma sürelerinin tespitinde Sosyal Güvenlik Kurumu kayıtları, diploma veya mezuniyet belgelerinin doğruluğunun tespitinde Yükseköğretim Kurulu kayıtları esas alınır.

Yukarıdaki maddeler de sayılan işlemlerinizin çoğunu İRİS AKADEMİ™ İSG Eğitim Kurumu olarak işinde tecrübeli personelimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

İSG Eğitim Süresi Ne Kadar?

İSG eğitim süreleri teorik ve uygulamalı eğitim olmak üzere toplamda 220 saattir. İSG Eğitim Süresi Ne Kadar? Tabloya bir göz atalım:

90 saat asenkron
90 saat senkron
40 saat uygulamalı eğitim

İSG eğitim programının içeriği ve programda yer alacak görevli eğiticilerin nitelikleri komisyon tarafından belirlenir. Eğitimin süresi 220 saatten az olamaz ve bu kısımlar tek bir program halinde verilebilir. Uygulamalı eğitimler en az bir iş güvenliği uzmanının görevli olduğu işyerlerinde yapılır.

İSG Kurs Ücretleri

İSG kursuna kayıt yaptırmak isteyen kişilerin merak ettiği İSG Kurs Ücretleri başlığına geldik. İris Akademi bünyesinde İSG kurs ücretleri adaylara en uygun ve ödeme şekli ile siz değerli adaylara sunulmaktadır. 

İSG Kurs Ücretleri ile alakalı bilgi almak için hemen formu doldurun. Eğitim danışmanlarımız sizi arasın.

İris Akademi’de verilen İSG eğitimleri sayesinde iş sağlığı ve güvenliği sektöründe kolaylıkla yerinizi alabilirsiniz.

Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Formu Doldurun, HEMEN ARAYALIM

Formu doldurduğunuzda; Şartlarımızı, Veri Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmiş olursunuz.

Canlı Destek Hattı
Eğitim Temsilcimiz ile Görüşün
Merhaba.
İris Akademi Eğitim Kurumları'na hoşgeldiniz.
Size nasıl yardımcı olabilirim?