İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı

İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı yapılan duyuru ile 23 Mayıs 2015 Cumartesi günü gerçekleşecektir.

Geçtiğimiz dönem yapılan İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavlarına bakıldığında MEB’in Sınavları ÖSYM’nin hazırladığı sınavlara nazaran daha basit olduğu gözlenmektedir.

İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı için yapılması gereken en önemli konu yetkili eğitim kurumlarından eğitim almak ve bu eğitim sonucunda ÖSYM sınav başvurusunu gerçekleştirmek.

İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı için en geç 15 Mart tarihinde eğitiminin tamamlanması gerekmektedir.

İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı eğitiminin 15 Mart tarihinde bitmesi için Şubat ayının ilk haftasında eğitiminin başlaması gerekmektedir.

İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı için bu konulara dikkat edilmesi gerekmektedir.

İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı için önceden eğitim alan İş Güvenliği Uzmanı adayların sınav hakları doğrultusunda sınava direk başvura bilirler.

  • 23 MAYIS 2015 tarihinde yapılacak sınava, Genel Müdürlüğümüz tarafından yetkilendirilmiş Eğitim Kurumlarından eğitim alarak ilk defa girecek İşyeri Hekimi, İş Güvenliği Uzmanı ve Diğer Sağlık Personeli adaylarının eğitimlerini (uzaktan eğitim, örgün eğitim ve uygulamalı eğitim (staj) dâhil) en geç 15 MART 2015 tarihine kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir. 15 MART 2015 tarihinden sonra eğitimlerini tamamlayan adaylar 23 MAYIS 2015 tarihinde yapılacak sınava giremeyeceklerdir.
  • Daha önce sınava girip başarısız olan adaylardan sınav hakkı bulunanların, kimlik bilgileri sınav listesinde yer alacağından, söz konusu adayların ayrıca sınav listesine dâhil edilmeleri hususunda Genel Müdürlüğümüze başvuru yapmalarına gerek bulunmamaktadır.

YUKARIDA BELİRTİLEN DURUMDA BULUNAN TÜM ADAYLARIN 23 MAYIS 2015 TARİHİNDE YAPILACAK SINAVA GİREBİLMELERİ İÇİN “SINAV UYGULAMA DUYURUSU” NDA BELİRTİLECEK TARİHLER ARASINDA ÖSYM BAŞVURU MERKEZLERİ ARACILIĞI İLE SINAV GİRİŞ BAŞVURULARINI YAPMALARI GEREKMEKTEDİR.

23 MAYIS 2015 tarihinde yapılacak sınavla ilgili “Sınav Uygulama Duyuru Metni” daha sonra www.isggm.gov.tr adresinde ilan edilecektir

Eğitim Kurumları: Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Bursa, Samsun, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Mersin, Konya, Antalya, Malatya İllerinde bulunmaktadır.

Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Formu Doldurun, HEMEN ARAYALIM

Formu doldurduğunuzda; Şartlarımızı, Veri Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmiş olursunuz.

Canlı Destek Hattı
Eğitim Temsilcimiz ile Görüşün
Merhaba.
İris Akademi Eğitim Kurumları'na hoşgeldiniz.
Size nasıl yardımcı olabilirim?