İş Güvenliği Sertifikası Nasıl Alınır? (2022)

İş Güvenliği Sertifikası Nasıl Alınır 2022

İş güvenliği sertifikası nasıl alınır? 2022 yılında bu konuda bir değişiklik yapıldı mı? İş güvenliği uzmanlığı sürecinde izlenecek yollar nelerdir? İris Akademi İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu olarak iş güvenliği uzmanlığı hakkındaki en çok merak edilen soruları cevaplıyoruz.

İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu ile İş Güvenliği Sertifikası Nasıl Alınır?

İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu ile İş Güvenliği Sertifikası Nasıl Alınır? İş sağlığı ve güvenliği kursu ile verilen iş güvenliği eğitimi sonunda ÖSYM tarafından yapılacak sınava girmeniz gerekecektir. Bu sınav sonrasında başarılı olan adaylar iş güvenliği sertifikası almaya hak kazanırlar. Fakat burada dikkat etmeniz gereken önemli bir husus var. İş güvenliği kursu verecek eğitim kurumu araştırılırken ilk olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup olmadığına bakılmalıdır. Çünkü özellikle son zamanlarda  birçok alanda istihdam imkânı olan iş güvenliği uzmanlığı, sektörde oldukça fazla yetkisiz eğitim kurumlarının ortaya çıkmasını da beraberinde getirmiştir.

İş Güvenliği Sertifikası Almak İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

İş güvenliği sertifikası almak için aşağıdaki bölümlerden mezun olmanız gerekmektedir:

  • Mühendislik
  • Mimarlık
  • İş sağlığı ve güvenliği
  • Fizik
  • Kimya
  • Biyoloji
  • Teknik personellik bölümleri

İş Güvenliği Sertifikası Nasıl Alınır?

İş güvenliği sertifikası alabilmeniz için ÇSGB tarafından yetkilendirilmiş olan bir eğitim kurumundan iş güvenliği kursu almak ve iş güvenliği sınavına girmeniz gerekmektedir. Bu kurum veya kuruluşlardan en az 220 saatlik eğitim almanız ve sonrasında ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan iş güvenliği uzmanlığı sınavında da 100 üzerinden 70 puan almanız durumunda iş güvenliği sertifikası sahibi olabilirsiniz.

İş güvenliği sertifikası nasıl alınır? yazımızın sonunda İSG hakkında aklınıza takılan soruların cevaplarını bulabileceğiniz diğer içeriklerimize de göz atabileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Ayrıca aşağıdaki bilgi hatlarımızı arayarak veya bilgi başvuru formumuzu doldurarak tüm sorularınızın yanıtlarını eğitim danışmanlarımızdan doğrudan öğrenebilir ve iş güvenliği kursu programımıza başvurabilirsiniz.

İLETİŞİM NUMARALARIMIZ

BİLGİ VE BAŞVURU FORMU

Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Formu Doldurun, HEMEN ARAYALIM

Formu doldurduğunuzda; Şartlarımızı, Veri Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmiş olursunuz.

Canlı Destek Hattı
Eğitim Temsilcimiz ile Görüşün
Merhaba.
İris Akademi Eğitim Kurumları'na hoşgeldiniz.
Size nasıl yardımcı olabilirim?