Diğer Sağlık Personeli Eğitimi

DİĞER SAĞLIK PERSONELİ TEMEL EĞİTİM PROGRAMI GENEL YAPISI

Lise , Ön lisans, Lisans Mezunlarının diplomalarında ; Hemşire (Diğer Sağlık Personeli) , Sağlık Memuru (Diğer Sağlık Personeli) , Çevre Sağlığı Teknisyeni (Diğer Sağlık Personeli), Acil Tıp Teknisyeni (Diğer Sağlık Personeli) yazan bölümlerin hepsi eğitime katılabilirler.

Diğer Sağlık Personeli Temel Eğitim Programının süresi, teorik bölümü 90 saat, olacak şekilde tasarlanmıştır.

Programın teorik bölümünün tamamı yüz yüze veya ilgili yönetmelikte belirtilen oranlara uygun olarak yüz yüze ve uzaktan eğitimin bir arada uygulanmasıyla gerçekleştirilebilir.

 

UZAKTAN EĞİTİM NASIL OLUYOR?

Uzaktan eğitim, kurumumuza bağlı kursiyer olmanız durumunda İris Akademi internet sayfası üzerinden ankarauzem.irisakademi.com.tr sitesinde yapılmaktadır. Eğitim başlangıç tarihinizde size verilen kişisel şifre ve bilgiler ile sisteme giriş yapıyorsunuz. Bu sistemde sözel, sesli ve video olarak dersler mevcut olmak ile birlikte istediğiniz zaman bu notlara ulaşıp çalışma imkânınız bulunmaktadır. Yalnız bu notları ve testleri Uzaktan Eğitim alacağınız tarih aralığında tamamlamanız gerekmektedir.

 

ÖRGÜN EĞİTİM NASIL OLUYOR?

Örgün eğitim, 45 saatlik uzaktan eğitimin bittiği tarihten itibaren başlamaktadır. Örgün eğitim programları ise sabah ve akşam grupları şeklinde oluşmaktadır. Kayıt esnasında size hangi program saat grubu uygun ise o programa sizi resmi olarak ÇSGB na bildiriminizi yapmaktayız.

 • Sabah Grubu:00 – 15.00
 • Akşam Grubu:00 – 21.00

şeklinde gruplara ayırmaktayız.

 

Diğer sağlık personeli grubu sınav konuları ile soru yüzdelikleri aşağıdaki gibidir:

 • Hukuk %5
 • Genel İSG Konuları %30
 • Mevzuat %20
 • Sağlık %35
 • Teknik %10

 

Sınav Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illerinde yapılacaktır. Sertifika alanlarına bağlı olarak başvuran aday sayısının 1000’den daha az olduğu sınav merkezlerinde sınav yapılıp yapılmayacağına ÖSYM tarafından başvurular alındıktan sonra karar verilecektir.

 

SINAVDA BAŞARISIZ OLANLAR

Yapılan sınavda başarısız olmanız durumunda yani 60 puandan daha düşük almanız halinde eğitim başlangıç tarihinden itibaren SINIRSIZ sınavlara girme hakkınız mevcuttur. Herhangi bir eğitime ücret ödemeden sınava girebilirsiniz. Yani eğitim için ödediğiniz ilk ücret karşılığında ilgili sınavlara girme hakkı kazanıyorsunuz. Kazanamadığınız zaman, diğer sınav için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz sadece sınav ücreti olan 200.00 TL’yi yatırıyorsunuz.

 

Diğer Sağlık Personeli Kayıt İşlemi Gerekli Evraklar;

 • Başvuru Formu (Kurumumuzdan temin edilecektir.)
 • ÇSGB dilekçesi (Kurumumuzdan temin edilecektir.)
 • Eğitim Sözleşmesi (Kurumumuzdan temin edilecektir.)
 • Diploma Fotokopisi veya Geçici Mezuniyet belgesi
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

 

Not: Bayan adaylarımız için geçerlidir; Diplomada belirtilen soyadı ile nüfus cüzdanındaki soyadı uyuşmuyor ise “Aile Cüzdanı” ön yüzünün fotokopisinin teslim edilmesi gerekmektedir.

 

Eğitimde Verilecek Dokümanlar

 1. Konu Anlatımlı diğer sağlık personeli kitabı (Örgün eğitim başlangıç tarihinde tarafınıza elden veya şehir dışında olmanız durumunda kargo ile tarafınıza gönderimi sağlanacaktır.)
 2. USB Flash bellek getirmeniz durumunda eğitmenlerimize ait örgün eğitimde anlatılan ders içeriklerinizi içerir PowerPoint sunumu şeklinde yüklemesini yapmaktayız. 

 

Anlaşılmayan bir durum olması halinde tarafımıza iletişim bilgilerimizden dönüş sağlayabilirsiniz. Ön kayıt bırakmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. 

 

İris Akademi Ön Kayıt

 

Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Formu Doldurun, HEMEN ARAYALIM

Formu doldurduğunuzda; Şartlarımızı, Veri Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmiş olursunuz.

Canlı Destek Hattı
Eğitim Temsilcimiz ile Görüşün
Merhaba.
İris Akademi Eğitim Kurumları'na hoşgeldiniz.
Size nasıl yardımcı olabilirim?