Belge Yenileme ( Vize ) İşlemleri

Belge Yenileme ( Vize ) İşlemleri

 

Belge yenileme işlemleri İSG-KATİP sistemi üzerinden yapılacak olmakla birlikte, İSG-KATİP üzerinde tanımlı olan ve olmayan belgelere göre belge yenileme yani vize işlemleri farklılık göstermektedir. 

 

Vize Başvurusu / İSG-KATİP’te Tanımlı Bireysel Belgelere İlişkin

 

İSG-KATİP’te tanımlı olan iş güvenliği uzmanlığı, işyeri hekimliği, diğer sağlık personeli ve eğitici belgesi başvurusunda bulunacak adaylar aşağıdaki adımları takip edeceklerdir.

1 – E-Devlet kapısı aracılığı ile İSG-KATİP’e giriş yapınız.

2 – Kayıtlı Kullanıcı Girişi butonuna basınız.

 

3- İSG-KATİP ana sayfanızda vize sürenize ilişkin bilgileri kontrol ediniz. Vize süresinin bitimine 60 günden fazla olanlar için başvuru yapılamamaktadır.

 

4- Sertifikalar butonuna basınız.

 

 

5- Sertifikanızı seçerek Vizeler butonuna basınız

 

 

6- Ekle butonuna basınız ve çıkan pencerede Kayıt butonuna basınız.

 

 

7- Başvuru incelemeniz elektronik ortamda yapılacak olup süreçle ilgili geri bildirimleri İSG-KATİP üzerinden takip edebilirsiniz.

 

 

NOT: Belge tarihi üzerinden beş yıl geçmesi halinde sertifikalar geçerliliğini kaybetmekte olup mevcut sertifika üzerindeki sözleşmeler İSG-KATİP sisteminden otomatik olarak düşmektedir. Vize süresinin takip edilerek makul süreler içerisinde başvuru yapılması önem arz etmektedir.

 

 

Vize Başvurusu / İSG-KATİP’te Tanımlı Olmayan Bireysel Belgelere İlişkin

 

İSG-KATİP’te tanımlı olmayıp Türk Tabipleri Birliği tarafından düzenlenen işyeri hekimliği belgesi vize başvurusunda bulunacak adaylar öncelikle aşağıdaki adımları takip ederek belgelerini İSG-KATİP’e tanımlayacaklardır. İşlem tamamlandıktan sonra kişiler “Vize Başvurusu / İSG-KATİP’te Tanımlı Belgelere İlişkin” başlığındaki adımları takip ederek vize başvurusunu tamamlayacaklardır.

Taranan evrakların her birinin tek bir pdf dosyası şeklinde taranması ve dosya boyutunun 2 MB üzerinde     olmaması     ve     dosya     adında     Türkçe     karakter     bulunmaması   gerekmektedir.

 

1- E-Devlet kapısı aracılığı ile İSG-KATİP’e giriş yapınız.

2- Sorgulama & Başvuru butonuna basınız.

 

 

3- Açılan pencerede başvuru türü ve kategorisi olarak İşyeri Hekimliği işlemini seçerek Sorgulama&Başvuru butonuna basınız.

 

 

4- TTB Sertifika&Vize Başvuru butonuna basınız.

 

 

5- Yeni Sertifika Başvuru butonuna basınız.

 

 

6- Açılan pencerede gerekli bilgileri doldurup Kayıt butonuna basınız.

 

 

7- Oluşturduğunuz kaydı  seçerek  Belge Yükleme butonuna basınız. 

 

 

8- Gerekli belgeleri seçerek Belge Yükleme butonu ile belgeleri İSG-KATİP’e yükleyerek tanımlama işlemini tamamlayınız.

 

 

9- Başvurunuzu oluşturmanızı müteakip işyeri hekimliği sertifikanızın aslını bir dilekçe ekinde elden veya posta yoluyla Genel Müdürlüğe ulaştırınız.

 

 

10 – Tanımlama işlemini tamamladıktan sonra rehberde yer alan “Vize Başvurusu/İSG-KATİP’te Tanımlı Bireysel Belgelere İlişkin” başlığındaki adımları takip ederek  vize başvurunuzu tamamlayınız.

 

BELGE ÜCRETLERİNE İLİŞKİN DUYURU

İSG-Katip sisteminde tanımlı olan ve olmayan belgelerin vize işlemleri bu şekilde yapılmakta. Yenileme işlemleri için ödenmesi gereken ücretler ise şu şekilde: 

  1. İş güvenliği uzmanlığı, işyeri hekimliği ve İSG Eğitici sertifikası ücretleri 590 TL olarak belirlenmiştir.
  2. Diğer sağlık personeli sertifikası ücreti 147,5 TL olarak belirlenmiştir.
  3. Sertifika vize ücreti 147,5 TL olarak belirlenmiştir.
  4. Belge bedelleri her yıl makam oluru ile belirlenmekte ve değişiklik göstermektedir. Belge ücretleri C. Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat Programı aracılığıyla İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Kurumsal Tahsilat Hesabına TCKN ile yatırılacaktır. Döner sermaye hesabına IBAN numarası ile yatırılan ücretler kabul edilmemektedir. Share This Site İçi Arama Türkiye’nin her yerinden uzaktan eğitime katılma fırsatı Nerede Sınava Gireceğim ? 2020 İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifika Ücretleri 2020 Sınav Odaklı İSG Konu Anlatımlı Eğitim Kitapları 7 Kasım 2020 Tarihli İSG Eğitimle

Genel Esaslar

  • 01.01.2015 tarihi itibariyle, yukarıda konu edilen tüm belge ücretleri İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilât Hesabına yatırılacaktır.
  • Kurumsal Tahsilat Hesabına ödenecek belge ücreti, hak sahibinin TC Kimlik Numarasına tanımlı olacaktır. Belge ücretinin bilgisi (sertifika türü ve/veya sertifika sınıfı) ödeme yapan kişi tarafından Ziraat Bankası personeline belirtilerek dekontta yer alması sağlanacaktır.
  • İlgili hesaba (Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilât Hesabına) EFT ve havale yolu ile ödeme yapılması uygun değildir. Bu nedenle EFT ve havale yolu ile ödeme yapılmaması gerekmektedir.
  • Kurumsal tahsilât hesabına yatırılması gereken belge ücretinin, farklı bir hesap numarasına yatırılması halinde, İSG-KATİP üzerinden sertifika tanımlaması yapılmayacaktır.

 

Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Formu Doldurun, HEMEN ARAYALIM

Formu doldurduğunuzda; Şartlarımızı, Veri Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmiş olursunuz.

Canlı Destek Hattı
Eğitim Temsilcimiz ile Görüşün
Merhaba.
İris Akademi Eğitim Kurumları'na hoşgeldiniz.
Size nasıl yardımcı olabilirim?