7 Kasım 2020 Tarihli İSG Eğitimlerine UZAKTAN EĞİTİM ŞARTI

COVID-19 salgını süresince Bakanlığımızca yetkilendirilmiş eğitim kurumlarının vermekte olduğu

  • iş güvenliği uzmanlığı,
  • işyeri hekimliği
  • Diğer sağlık personeli

programlarının yüz yüze eğitim şeklinde verilmesi gereken teorik kısmı, EŞ ZAMANLI (senkron) olmak koşuluyla UZAKTAN eğitim şeklinde verilebilecektir. 

Eğitimlerin diğer unsurları meri mevzuat hükümlerince halen geçerlidir.

Bu kapsamda yetkilendirilmiş eğitim kurumlarının iş güvenliği uzmanlığı, işyeri hekimliği ve diğer sağlık personeli temel eğitim programı müfredatında yer alan tüm dersler için gerekli uzaktan eğitim modüllerini hazırlaması ve katılımcılarına uzaktan eğitim hizmetini eksiksiz bir şekilde sunması önem arz etmektedir.

Bu süreçte, eğitim kurumlarınca oluşturulacak eğitim programları İSG-KATİP’e kaydedilirken EP Uygulama Şekli = “Uzaktan + Örgün Eğitim” olarak seçildikten sonra uzaktan eğitim ve örgün eğitim başlangıç tarihleri girilecektir.

Daha sonra ders programı oluşturulurken geçmişte olduğu gibi eğitim programı müfredatına uygun şekilde dersler ve eğiticiler sisteme girilerek eğitim programı kayıt işlemi tamamlanacaktır.

Eğitim programının Bakanlığa bildirildiği halinde örgün eğitim şeklinde kayıtlı olan dersler, ilgili gün ve saatte sisteme kaydedilen ilgili eğitici tarafından eş zamanlı (senkron) olmak şartıyla uzaktan eğitim şeklinde verilebilecektir.

Bununla birlikte, eğitimlerin takibi ve devamsızlık kontrollerinin yapılabilmesi için onaylanmış uzaktan eğitim sistemlerine ilişkin adres, kullanıcı adı ve şifreleri içerir bilgilerin İSG-KATİP > Bildirimler > Uzaktan Eğitim Bildirimi kısmına yüklenmesi gerekmektedir

Ayrıca, katılımcıların devamsızlıklarına dair log kayıtlarının talep edildiği takdirde Genel Müdürlüğe sunulmak üzere kayıt altına alınması gerekmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

 

Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Formu Doldurun, HEMEN ARAYALIM

Formu doldurduğunuzda; Şartlarımızı, Veri Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmiş olursunuz.

Canlı Destek Hattı
Eğitim Temsilcimiz ile Görüşün
Merhaba.
İris Akademi Eğitim Kurumları'na hoşgeldiniz.
Size nasıl yardımcı olabilirim?