7 Bin Aile Sosyal Destek Danışmanı Alınacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İSLAM yaklaşık 7 bin aile ve sosyal destek danışmanı alacaklarını belirtti. Alımların ise bu yılın ikinci yarısında başlaması bekleniyor. Bu uygulama 77 milyon vatandaşı kapsayacak ve her 500 Aileye bir danışman düşecek şeklinde yaygınlaştırılacak.

Aile Sosyal Destek Danışmanı; Uzman, Asistan Ve Pratisyen Hekimler , Psikoloji , Çocuk Gelişimi , Sosyologlar, Psikolojik Danişmanlar, Hemşireler, Sosyal Hizmetler alanlarının dört yıllık lisans programlarından mezun olan ve Milli Eğitim Bakanlığı , Yüksek Öğretim Kurumu veya Üniversitelerin biri tarafından uygun görülen 300 saat Teorik 150 saat Uygulama 30 saat süpervizyon olmak üzere toplam 450 saat eğitimi başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazananlar Aile Danışmanı unvanına sahip olacaklardır.İlgili haberin detayları için tıklayınız.

Bu programın hayata geçirilmesiyle birlikte birçok Aile Danışmanları bu alanda istihdam edilerek toplumun bilinçli bireyler yetiştirmelerini sağlamaya yönelik büyük katkılarda bulunacaklardır.

Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Formu Doldurun, HEMEN ARAYALIM

Formu doldurduğunuzda; Şartlarımızı, Veri Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmiş olursunuz.

Canlı Destek Hattı
Eğitim Temsilcimiz ile Görüşün
Merhaba.
İris Akademi Eğitim Kurumları'na hoşgeldiniz.
Size nasıl yardımcı olabilirim?