3 Aralık İSG Sınavında Soru İptali

3 Aralık İSG Sınavında Soru İptali

3 Aralık 2016 tarihinde yapılan 2016 İSG (2. Dönem) sınavına ilişkin sınav sonuçları 15 Aralık 2016 tarihi itibari ile açıklandı. Sınav sonuçları ÖSYM nin sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden ÖSYM aday şifresi ve TC kimlik numarası ile öğrenilebilmektedir. Sınavda başarılı olan adayları İris Akademi olarak tebrik ederiz.

Sınav sonrasında ÖSYM e iletilen itirazlar değerlendirilmiş ve iş güvenliği uzmanlığı temel soru kitapçığındaki 2. soru ve işyeri hekimliği temel soru kitapçığındaki 38. sorunun iptal edilmesine karar verilmiştir.

Sınava giren tüm adaylara saygıyla duyurulu. Konuyla ilgili olarak ÖSYM duyuruna ulaşmak için tıklayınız.

Duyuru metni:

2016 İSG (2. Dönem):
Sınav Sonuçlarının Açıklanması

3 Aralık 2016 tarihinde uygulanan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı 2. Dönem Sınavı’na (2016-İSG-2. Dönem) aitmadde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup; B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Testinin Temel Soru Kitapçığında yer alan 2.sorunun, İşyeri Hekimliği Testinin Temel Soru Kitapçığının 38. sorusunun iptal edilmesine karar verilmiştir. İptal edilmiş olan sorular, tüm adaylar için değerlendirme dışı bırakılarak değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Sınav sonuçları, 15 Aralık 2016 tarihinde saat 18.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır. Adaylar sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

Adaylara saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Sınav Sonuçları
Sınav Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler

Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Formu Doldurun, HEMEN ARAYALIM

Formu doldurduğunuzda; Şartlarımızı, Veri Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmiş olursunuz.

Canlı Destek Hattı
Eğitim Temsilcimiz ile Görüşün
Merhaba.
İris Akademi Eğitim Kurumları'na hoşgeldiniz.
Size nasıl yardımcı olabilirim?