3 Aralık İSG Sınav Sonuçları Açıklandı

3 Aralık İSG Sınav Sonuçları Açıklandı

Her yıl 2 dönem olarak yapılan İSG sınavlarının 3 Aralık 2016 tarihli sınav sonuçları açıklandı. İş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi, diğer sağlık personeli adayları sınav sonuçlarını sonuc.osym.gov.tr adresinden öğrenebilirler. Sınav sonuçlarını görebilmek için ÖSYM aday şifresi ve TC kimlik numarası yeterli olacaktır.

3 Aralık İSG sınavında başarılı olan adayları İris Akademi olarak tebrik ediyoruz. Her sınavda başayı hedefleyen iş güvenliği, işyeri hekimliği ve diğer sağlık personeli (işyeri hemşireliği) adaylarının ilk adresi olan İris Akademi 3 Aralık sınavında da kendini ispatlamayı bildi. Alanında uzman eğitim kadrosu ve eğitim dokümanları ile başarısını kursiyerlerinin sınav sonuçları ile ispatlamaktadır.

İş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimli adayları için başarı puanı 70, diğer sağlık personeli adayları için ise başarı sınırı 60 olarak belirlenmiştir. Sınavda başarılı olan adaylar Ziraat Bankası aracılığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı hesabına ücret yatıracak sonrasında e-devlet şifresi ile İSG Katip sistemi açılacak ve İSG Katip sistemi üzerinden iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli olarak atamaları yapılabilecektir. İş güvenliği uzmanlığı ve işyeri hekimliği adayları 413 TL, diğer sağlık personeli adayları ise 103 TL yatırmaları gerekmektedir.

Sınavda başarısız olan adaylar sonraki sınava girebileceklerdir.

İş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi adayları bakanlıkça belirlenen takvim çerçevesinde uzaktan eğitim, örgün eğitim ve uygulama eğitimi bölümlerinden oluşmaktadır. 90 saatlik uzaktan eğitim, 90 saatlik örgün eğitim ve 40 saatlik uygulama eğitimleri olmak üzere toplamda 220 saatlik bir eğitim almaktadırlar.

Diğer sağlık persoenli (işyeri hemşiresi) adayları için ise eğitim programı daha kısa yapılmaktadır. 45 saati uzaktan eğitim ve 45 saati örgün eğitim olmak üzere toplamda 90 saatlik bir eğitim almaktadırlar.

3 Aralık İSG sınav sonuçları nın tüm iş güvenliği uzmanlığı, işyeri hekimliği ve diğer sağlık personeli (işyeri hemşireliği) adaylarına hayırlı olmasını temenni ederiz.

3 Aralık İSG sınav sonuçları ile ilgili sorularınız için İris Akademi ile iletişime geçebilirsiniz. İletişim sayfamızdan size en yakın İris Akademi şubesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Konu ile ilgili ÖSYM duyurusuna ulaşmak için bu adrese tıklayınız.

Sınavdan başarılı olan adaylar https://isgkatip.csgb.gov.tr adresindeki “Sınav Durumu Sorgula” ekranından da durumlarını kontrol edebileceklerdir.

 

Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Formu Doldurun, HEMEN ARAYALIM

Formu doldurduğunuzda; Şartlarımızı, Veri Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmiş olursunuz.

Canlı Destek Hattı
Eğitim Temsilcimiz ile Görüşün
Merhaba.
İris Akademi Eğitim Kurumları'na hoşgeldiniz.
Size nasıl yardımcı olabilirim?