29 Nisan Sınavı İçin Sistem Kapanış Tarihleri Öne Çekildi

29 Nisan Sınavı İçin Sistem Kapanış Tarihleri Öne Çekildi

Her sene iki dönem olarak yapılan İSG sınavlarının 2016 2. Dönem sınavı 3 Aralık 2016 tarihinde gerçekleşti ve geçtiğimiz günlerde de sınav sonuçları ilan edildi.

2017 1. Dönem İSG sınavı olarak gerçekleştirilecek olan İSG sınavı ise 29 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. Sınava girecek olan iş güvenliği uzmanlığı, işyeri hekimliği ve diğer sağlık personeli (işyeri hemşireliği) adaylarının eğitimleri ile iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi eğitimlerine katılan adayların da uygulama eğitim süreleri toplam da 220 saatlik bir süre olmakta. Eğitim kurumlarının bakanlığa eğitim bildirmeleri gereken süre de bu itibarla yapılacak olan İSG sınavından yaklaşık 3 ay öncesinde olmaktadır.

29 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan sınav ile ilgili olarak bakanlıkça yapılan son duyuru da ise eğitim kurumlarının, eğitim gruplarını bildirecekleri tarihler öne çekilmiştir.

Bakanlık tarafından yapılan duyuruda staj işlemleri ile birlikte eğitimin en geç 13 Şubat 2017 tarihinde tamamlanmış olması gerektiği bildirilmektedir.

Eğitim kurumlarının, eğitim programı girmeleri gereken son tarih ise 5 OCAK 2017 olarak belirtilmiştir. Kısaca iş güvenliği uzmanlığı ve işyeri hekimliği adayları 5 OCAK 2017 tarihine kadar bir eğitim kurumuna kayıt yaptırmalıdırlar. Aksi durumda 29 Nisan 2017 tarihli İSG 1. Dönem sınavına katılamayacaklardır.

Diğer sağlık personeli (işyeri hemşireliği) adayları için eğitim sürelerinin daha kısa olmaması sebebi ile program giriş son tarihi 25 OCAK 2017 olarak belirlenmiştir. Diğer sağlık personeli (işyeri hemşiresi) olarak 29 Nisan 2017 sınavına girecek olan adayların en geç 25 OCAK 2017 tarihine kadar herhangi bir eğitim kurumuna kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Sınava girecek olan adaylar İSG katip üzerinden Sınav Durumu Sorgula sekmesi üzerinden sınava ilişkin durumlarını öğrenebilirler. Sorgulama sonucuna göre hareket edecek olan adaylar için son tarih 13 ŞUBAT 2017 olarak belirlenmiştir. Sınav durumu ile ilgili problem olan adayların başvuruları için kullanacakları dilekçe örneğine bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.

Konuyla ilgili ÇSGB resmi duyurusuna bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.

Tüm İSG adaylarına önemle duyurulur.

Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Formu Doldurun, HEMEN ARAYALIM

Formu doldurduğunuzda; Şartlarımızı, Veri Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmiş olursunuz.

Canlı Destek Hattı
Eğitim Temsilcimiz ile Görüşün
Merhaba.
İris Akademi Eğitim Kurumları'na hoşgeldiniz.
Size nasıl yardımcı olabilirim?