29 Nisan 2017 Sistem Kapanış Tarihleri Uzatıldı

29 Nisan 2017 Sistem Kapanış Tarihleri Uzatıldı

29 Nisan 2017 İSG 1. Dönem sınavı ile ilgili olarak yakın zamanda bakanlık tarafından yapılan açıklama ile 5 OCAK 2017 olarak belirlenen sistem kapanış tarihi bugün açıklanan yeni duyuru ile tekrar uzatıldı.

 

Bakanlığın yaptığı yeni açıklama ile eğitim kurumları için sistem kapanış tarihi 26 OCAK 2017 olarak belirlendi. İş güvenliği uzmanlığı ve işyeri hekimliği adayları29 Nisan tarihli 2017 1. Dönem İSG sınavı için herhangi bir eğitim kurumuna kayıt yaptırmaları gereken tarih 26 OCAK 2017 oldu.

 

Bakanlık tarafından yayınlanan duyuru metni ise şu şekilde:

 

29 NİSAN 2017 TARİHİNDE YAPILACAK 2017-İSG NİSAN DÖNEMİ
SINAV DUYURUSU

ÖSYM ile yapılan görüşmeler neticesinde sınav müracaat tarihleri aşağıdaki şekilde güncellenmiştir. Eğitim kurumları ve sınava müracaat edecek adayların bu duyuruda belirtilen doğrultuda işlemlerini yapmaları önem arz etmektedir.

Bilindiği üzere; işyeri hekimleri, iş güvenliği uzmanları ve diğer sağlık personellerinin eğitim, sınav ve belgelendirilmesi işlemleri, ilgili mevzuat kapsamında yürütülmektedir.

Bu itibarla; 29 NİSAN 2017 (Cumartesi) günü yapılacak merkezi sınavla ilgili açıklama aşağıda belirtilmiş olup, adayların bu takvime göre hareket etmeleri önem arz etmektedir.

1- Yapılacak sınavla ilgili “Sınav Uygulama Duyuru Metni” daha sonra www.isggm.gov.tr adresinde ilan edilecektir.

2- 2017-İSG NİSAN DÖNEMİ sınavına; Genel Müdürlüğümüz tarafından yetkilendirilmiş Eğitim Kurumlarından eğitim alarak İLK DEFA GİRECEK olan İŞYERİ HEKİMİ, İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI adaylarının eğitimlerinin uzaktan eğitim, örgün eğitim ve uygulamalı eğitim dahil (staj yapılan işyerinin İSG-KATİP üzerinden bildirilmiş ve ilgili İSG profesyoneli ile staj yapılan işyerinin e-bildirge kullanıcısı tarafından onaylanarak) en geç 6 MART 2017 tarihine kadar tamamlanmış olması gerekmektedir. 6 MART 2017 tarihinden sonra eğitimlerini tamamlayan adaylar 29 NİSAN 2017 tarihinde yapılacak sınava giremeyeceklerdir. Bu sebeple; Eğitim Kurumlarının program girişlerini, en geç 26 OCAK 2017 tarihinde saat 23:59’a kadar hatasız şekilde yapmış olmaları gerekmektedir.
3- 2017-İSG NİSAN DÖNEMİ sınavına; Genel Müdürlüğümüz tarafından yetkilendirilmiş Eğitim Kurumlarından eğitim alarak İLK DEFA GİRECEK olan DİĞER SAĞLIK PERSONELİ adaylarının eğitimleri (uzaktan eğitim, örgün eğitim dahil) en geç 6 MART 2017 tarihine kadar tamamlanmış olması gerekmektedir. 6 MART 2017 tarihinden sonra eğitimlerini tamamlayan adaylar 29 NİSAN 2017 tarihinde yapılacak sınava giremeyeceklerdir. Bu sebeple; Eğitim Kurumlarının program girişlerini, en geç 15 ŞUBAT 2017 tarihinde saat 23:59’a kadar hatasız şekilde yapmış olmaları gerekmektedir.
4- 2017-İSG NİSAN DÖNEMİ sınavına, ilgili Yönetmeliğin 8/(1)-b maddesinde belirtilen İŞ SAĞLIĞI veya İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ BİLİM UZMANI unvanına sahip olan hekimler doğrudan girebileceklerdir. Bu durumdaki adayların 6 MART 2017 tarihi mesai bitimine kadar T.C. Kimlik Numarasını içeren ıslak imzalı dilekçe ekinde; onaylı lisans diploması örneği, onaylı bilim uzmanlığı belgesi ile Genel Müdürlüğümüze posta yoluyla veya elden başvuru yapmaları gerekmektedir. Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda evrakların en geç 6 MART 2017 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir. Genel Müdürlüğümüz tarafından incelenen belgelerin uygun görülmesi halinde adayların bilgileri 29 NİSAN 2017 tarihinde yapılacak sınava girmeleri için ÖSYM’ye bildirilecektir. Adayların başvuru yaparken kullanmaları amacıyla hazırlanan dilekçe örneği için tıklayınız.

5- 2017-İSG NİSAN DÖNEMİ B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına, ilgili Yönetmeliğin 8/(1)-b-2 maddesinde belirtilen İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ veya İŞ GÜVENLİĞİ PROGRAMINDA YÜKSEK LİSANS YAPMIŞ mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakültelerin mezunları ile teknik elemanlar doğrudan girebileceklerdir. Bu maddede belirtilen adaylardan söz konusu sınava ilk defa müracaat edeceklerin; 6 MART 2017 tarihi mesai bitimine kadar T.C. Kimlik Numarasını içeren ıslak imzalı dilekçe ekinde; onaylı ön lisans diploması örneği (sadece İSG teknikerleri için), onaylı lisans diploması örneği, onaylı yüksek lisans diploma örneği ile Genel Müdürlüğümüze posta yoluyla veya elden başvuru yapmaları gerekmektedir. Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda evrakların en geç 6 MART 2017 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir. Genel Müdürlüğümüz tarafından incelenen belgelerin uygun görülmesi halinde adayların bilgileri 29 NİSAN 2017 tarihinde yapılacak sınava girmeleri için ÖSYM’ye bildirilecektir. Adayların başvuru yaparken kullanmaları amacıyla hazırlanan dilekçe örneği için tıklayınız.

 6- 2017-İSG NİSAN DÖNEMİ sınavına ilgili Yönetmeliğin 8/(2) maddesinde belirtilen kişiler doğrudan girebileceklerdir. Söz konusu adayların; en geç 6 MART 2017 tarihi mesai bitimine kadar T.C. Kimlik Numarasını içeren ıslak imzalı dilekçe ekinde; onaylı lisans diploma örneği ve onaylı hizmet çizelgesi ile Genel Müdürlüğümüze posta yoluyla veya elden başvuru yapmaları gerekmektedir. Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda evrakların en geç 6 MART 2017 tarihinde Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir. Adayların başvuru yaparken kullanmaları amacıyla hazırlanan dilekçe örneği için tıklayınız.7- 2017-İSG NİSAN DÖNEMİ sınavına (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olup, (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı yükseltme sınavı ve (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olup, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı yükseltme sınavı için ilk defa girecek olan adayların; 13 HAZİRAN 2016 tarihinde Genel Müdürlüğümüz web sitesinde yayınlanmış olan duyuruda (duyuru için tıklayınız) belirtilen belgeler ile (eğitim kurumu faaliyetini sona erdirmiş ise şahsi olarak, eğitim kurumu faaliyette ise kurum tarafından hazırlanarak) en geç 6 MART 2017 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze müracaat etmesi gerekmektedir. Adayların başvuru yaparken kullanmaları amacıyla hazırlanan dilekçe örneği için tıklayınız. 8- 2017-İSG NİSAN DÖNEMİ sınavına eğitim alarak ilk defa girecek olan ve ilgili Yönetmelikler gereği doğrudan girecek olan adaylar hariç olmak üzere; yetkilendirilmiş kurumlardan eğitim alıp, daha önce yapılmış olan sınavlara katılarak başarı gösteremeyen veya eğitim aldığı tarih itibariyle sınav hakkını kaybeden yahut bu sınavlara müracaat etmeyen adaylara 18 ARALIK 2014 tarihli 29209 sayılı RG’de ve 30 NİSAN 2015 tarihli 29342 sayılı RG’de yayımlanan yönetmelik değişiklikleri nedeniyle yeniden sınava katılma imkanı tanınmıştır. Bu durumda olan adayların, 29 NİSAN 2017 (Cumartesi) günü yapılacak merkezi sınava başvurmak için 21 TEMMUZ 2015 tarihinde yayınlanmış olan duyurumuzu inceleyerek (duyuru için tıklayınız) ve https://isgkatip.csgb.gov.tr/Logout.aspx “SINAV DURUMU SORGULA” sekmesini kullanarak kişisel durumlarına göre yapılan açıklamalar doğrultusunda hareket etmeleri ve en geç 6 MART 2017 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze müracaat etmeleri gerekmektedir. Adayların başvuru yaparken kullanmaları amacıyla hazırlanan dilekçe örneği için tıklayınız.

YUKARIDA BELİRTİLEN DURUMDA BULUNAN TÜM ADAYLARIN 29 NİSAN 2017 TARİHİNDE YAPILACAK SINAVA GİREBİLMELERİ İÇİN “SINAV UYGULAMA DUYURUSU” NDA BELİRTİLECEK TARİHLER ARASINDA ÖSYM BAŞVURU MERKEZLERİ ARACILIĞI İLE SINAV GİRİŞ BAŞVURULARINI YAPMALARI GEREKMEKTEDİR.

Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Formu Doldurun, HEMEN ARAYALIM

Formu doldurduğunuzda; Şartlarımızı, Veri Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmiş olursunuz.

Canlı Destek Hattı
Eğitim Temsilcimiz ile Görüşün
Merhaba.
İris Akademi Eğitim Kurumları'na hoşgeldiniz.
Size nasıl yardımcı olabilirim?