2016 İSG Sınavı Takvimi Açıklandı

ÖSYM & ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI aracılığıyla düzenlenen 2016 İSG sınavı takvimi açıklandı.

 

30 NİSAN 2016 TARİHİNDE YAPILACAK İŞYERİ HEKİMLİĞİ, İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI ve DİĞER SAĞLIK PERSONELİ SINAV DUYURUSU

Bilindiği üzere; İşyeri hekimleri, (C) , (B) , (A ) İş güvenliği uzmanları ve Diğer sağlık personellerinin eğitim, sınav ve belgelendirilmesi işlemleri, ilgili mevzuat kapsamında yürütülmektedir.

Bu itibarla; 30 NİSAN 2016 (Cumartesi) günü, yapılacak merkezi sınavla ilgili açıklama aşağıda belirtilmiş olup, adayların bu takvime göre hareket etmeleri önem arz etmektedir.

1– Yapılacak sınavla ilgili “Sınav Uygulama Duyuru Metni” daha sonra www.isggm.gov.tr adresinde ilan edilecektir.

2- 2016-İSG ARALIK DÖNEMİ sınavına; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş Eğitim Kurumlarından eğitim alarak ilk defa girecek olan İşyeri Hekimi, ( C ) , ( B ) , ( A) Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı adaylarının eğitimlerinin (uzaktan eğitim, örgün eğitim ve uygulamalı eğitim (staj) dâhil) en geç www.isggm.gov.tr adresinde ilan edilecek resmi tarihe kadar tamamlanmış olması gerekmektedir. İlan edilen tarihten sonra eğitimlerini tamamlayan adaylar 30 Nisan 2016 tarihinde yapılacak sınava giremeyeceklerdir.

3- 2016-İSG ARALIK DÖNEMİ sınavına; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı / İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş Eğitim Kurumlarından eğitim alarak ilk defa girecek olan Diğer Sağlık Personeli adaylarının eğitimlerinin (uzaktan eğitim, örgün eğitim dâhil) en geç geç www.isggm.gov.tr adresinde ilan edilecek resmi tarihe kadar tamamlanmış olması gerekmektedir. İlan edilen tarihten sonra eğitimlerini tamamlayan adaylar 30 Nisan 2016 tarihinde yapılacak sınava giremeyeceklerdir.

4- Daha önce sınava girip başarısız olan adayların, www.isgkatip.csgb.gov.tr adresinden “SINAV DURUMU SORGULAMA “ekranından bilgilerini sorgulayarak sınava gireceklerini teyit edebilirler.

isg-katip

Daha önce sınava girip sorgulama ekranında “ EKSİK EVRAK “uyarısı alanlar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü , İnönü Bulvarı No:42 Pk: 06520 Emek / ANKARA C Blok Zemin Kat Gelen evrak bölümüne diploma fotokopisi , nüfus cüzdanı fotokopisi , uygulamalı (staj ) raporlarının Eğitim aldığı kurum onaylı evraklarını teslim ederek İSG KATİP sistemine kaydettirmeleri gerekmektedir. Evraklarını bildirmeyenler ilgili sınavlara girişleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünce kayıtları yapılmayacaktır.

5- ÖSYM & ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI aracılığıyla düzenlenecek 1.Dönem 2016 İSG sınavı eğitimlerinin son başvuru tarihi resmi olarak açıklanmamış olup İRİS AKADEMİ Eğitim Kurumları olarak bir önceki sınavların sistem kapanma tarihleri kapanış sürelerine dayanarak tahmini “7 OCAK 2016 ” tarihinde İSG sınavı için başvuru süreçleri bitecektir. ÖSYM & ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI aracılığıyla Resmi açıklama yapıldığında www.irisakademi.com.tr adresinden ilan edilecektir. 2016 İSG Sınavı için İş Güvenliği Uzmanlığı , İşyeri Hekimliği ve Diğer Sağlık Personeli eğitimlerini “Eğitim Takvimi” bölümümüzden takip edebilirsiniz.

Sibel UYAN
İris Şirketler Grubu
Genel Koordinatör

Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Formu Doldurun, HEMEN ARAYALIM

Formu doldurduğunuzda; Şartlarımızı, Veri Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmiş olursunuz.

Canlı Destek Hattı
Eğitim Temsilcimiz ile Görüşün
Merhaba.
İris Akademi Eğitim Kurumları'na hoşgeldiniz.
Size nasıl yardımcı olabilirim?