Anasayfa / Genel / 7 Bin Aile Sosyal Destek Danışmanı Alınacak

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İSLAM yaklaşık 7 bin aile ve sosyal destek danışmanı alacaklarını belirtti. Alımların ise bu yılın ikinci yarısında başlaması bekleniyor. Bu uygulama 77 milyon vatandaşı kapsayacak ve her 500 Aileye bir danışman düşecek şeklinde yaygınlaştırılacak.

Aile Sosyal Destek Danışmanı; Uzman, Asistan Ve Pratisyen Hekimler , Psikoloji , Çocuk Gelişimi , Sosyologlar, Psikolojik Danişmanlar, Hemşireler, Sosyal Hizmetler alanlarının dört yıllık lisans programlarından mezun olan ve Milli Eğitim Bakanlığı , Yüksek Öğretim Kurumu veya Üniversitelerin biri tarafından uygun görülen 300 saat Teorik 150 saat Uygulama 30 saat süpervizyon olmak üzere toplam 450 saat eğitimi başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazananlar Aile Danışmanı unvanına sahip olacaklardır.İlgili haberin detayları için tıklayınız.

Bu programın hayata geçirilmesiyle birlikte birçok Aile Danışmanları bu alanda istihdam edilerek toplumun bilinçli bireyler yetiştirmelerini sağlamaya yönelik büyük katkılarda bulunacaklardır.

Belirtilen alanlardan mezun olan herkes İris Akademi ile MEB onaylı aile danışmanlığı eğitimi alabilirler. Aile danışmanlığı sayfamız için tıklayınız.

 

Share This