Anasayfa / Genel / 30 Nisan 2017 TMGD Sınavı Eğitim Grupları

 

30 Nisan 2017 TMGD Sınavı Eğitim Grupları

Tehlikeli madde güvenliği danışmanlığı eğitimi almak isteyen adaylar için Ulaştırma Bakanlığı tarafından açıklanan 2017 TMGD sınav takviminin ilk ayağı 30 Nisan 2017 tarihinde yapılacaktır. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre 30 Nisan 2017 tarihli TMGD sınavı için başvurular 30 Mart 2017 – 09 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılabilecektir. Bu itibarla;

Tehlikeli Madde Güvenlik  Danışmanı Eğitimi vermek  üzere Ulaştırma Bakanlığı nca yetkilendirilen  eğitim Merkezleri tarafından 30 Mart 2017 günü saat 21.00’e kadar tamamlanmış eğitimlere katılanlar 09 Nisan 2017 tarihi saat 24.00’e kadar 30 Nisan 2017 tarihinde saat 10:00’da yapılacak TMGD sınavına başvuru yapabilirler.

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Hakkında bakanlıkça yetkilendirilen eğitim merkezlerinden, Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Eğitim Tamamlama Belgesi alarak sınava girme hakkı kazananlar için, 2017 yılı içerisinde 2 (iki) adet Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı(TMGD) Sınavı yapılacaktır. Sınavların Adana, Ankara, Antalya, Bolu, Bursa, Gaziantep, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir, Samsun, Sivas ve Trabzon’da yapılması planlanmaktadır. Ancak sınav yapılacak illerde başvuru sayısı 250 den az olması durumunda yakın olan merkezlere kaydırılacaktır.  Sınava başvuracak olan adayların bu konuda dikkatli olmaları gerekiyor. 

Konuyla ilgili duyuru için http://tmgd.com.tr/2017-tmgd-sinav-duyurusu/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Tehlikeli Madde Güvenliği Danışmanı ( TMGD ) Olabilmek İçin

 • Üniversitelerin fen ve mühendislik alanlarından lisans veya tehlikeli madde ve güvenlik programı / bölümü ön lisans mezunu olmak ,
 • Kaçakçılık, dolandırıcılık, dolanlı iflas, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, uyuşturucu ve silah kaçakçılığı, kaçak insan taşımacılığı veya ticareti, hırsızlık, rüşvet suçlarından hürriyeti bağlayıcı ceza ile hükümlü bulunmamak,
 • Yetkili yangın söndürme eğitim merkezlerinden uygulamalı yangın söndürme eğitimine katıldığına dair alınan belgenin aslını ibraz etmek veya noter onaylı suretini sunmak, (Yangın söndürme eğitimi İris Akademi tarafından sağlanmaktadır.)
 • TMGDEYB sahibi eğitim kuruluşlarında, tehlikeli madde güvenlik danışmanı eğitimine katılarak, tehlikeli madde güvenlik danışmanı eğitimi tamamlama belgesini almak, bu Tebliğ kapsamında açılacak sınavda başarılı olmak gerekir.

 

30 Nisan 2017 TMGD Sınavı İçin Gerekli Belgeler

 1. NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ ( TC KİMLİK NUMARASI İÇEREN )
 2. -ÖĞRENİM DURUMU BELGESİ ( LİSANS DİPLOMASI ya da LİSANS MEZUNİYET BELGESİ )
 3. -FOTOĞRAF ( RENKLİ ) ( 2 ADET )
 4. -İKEMATGAH ADRESİ
 5. -ADLİ SİCİL KAYDI :
 6. -BAŞVURU FORMU
 7. YETKİLİ YANGIN SÖNDÜRME EĞİTİM MERKEZLERİNDEN BİRİNDEN ALINMIŞ UYGULAMALI YANGIN SÖNDÜRME EĞİTİMİNE KATILDIĞINA DAİR ALINAN BELGENİN ASLI VEYA NOTER ONAYLI SURETİ, (Yangın Söndürme Eğitimi İris Akademi Bünyesinde Verilmektedir. )

 

30 Nisan 2017 TMGD Sınavı eğitim grupları için iletişim sayfamızdaki iletişim bilgileri kanallarıyla bilgi alabileceğiniz gibi tarafınıza dönüş yapılması için önkayıt da bırakabilirsiniz.

İris Akademi Ön Kayıt

 

Share This